Węgry

Węgry to kraj słynący z doskonałego wina, atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć, kąpielisk termalnych oraz Balatonu. Każdy turysta znajdzie tu niewątpliwie coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest smaczna kuchnia, której charakterystycznymi daniami są leczo oraz gulasz, a także urokliwe widoki. Węgry to również ciekawe zakątki pod względem architektonicznym, co sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić.

Słynne miasta, czyli Budapeszt, Eger oraz Hajduszoboszlo

Stolicą Węgier jest Budapeszt, który niewątpliwie zasługuje na uwagę. Na dwie części dzieli ją niejako rzeka Dunaj. Metropolia ta zachwyca takimi zakątkami jak Pałac Gresham, pałac zabytkowy New-York, Teatr Narodowy czy Zamek Królewski. Warto też pospacerować po Placu Bohaterów, zwiedzić Pałac Sztuk czy Muzeum Sztuk Pięknych. To jednak dopiero początek atrakcji czekających w tym miejscu.

Po zwiedzaniu Budapesztu warto zrelaksować się wśród kompleksu basenów leczniczych w Hajduszoboszlo, które ulokowane jest około 20 kilometrów od Debreczyna. Tutaj także czeka nowy Aqua Park z muzyką, która gra niemal cały czas i wieloma basenami tematycznymi. To ogromna frajda nie tylko dla najmłodszych. Równie ciekawym miejscem jest Eger z bazyliką neoklasycystyczną, XIII wiecznym zamkiem, ogrodami biskupimi, ratuszem i serbską cerkwią. Więcej atrakcji znajdziesz tutaj

Gdzie można nacieszyć się słońcem i poleniuchować nad wodą

Węgry znane są przede wszystkim z Balatonu – największego jeziora europejskiego. Posiada ono dość płytką wodę, dzięki czemu ta szybko się nagrzewa i stanowi nie lada atrakcję. W okresie wakacyjnym temperatura sięga tu od 25 do 30 stopni Celsjusza, co sprawia, że można tu naprawdę nacieszyć się wspaniałą pogodą i idealnymi warunkami do plażowania, uprawiania sportów wodnych czy relaksowania się spacerując wśród pięknej natury.

Oprócz Balatonu warto tu odwiedzić także łaźnie i kąpieliska. Największy kompleks łaźni  na całym kontynencie czeka przy Varosliget – to Szechenyi Furdo. Świetne kąpieliska zaś czekają na Wyspie Małgorzaty, a także w Hajduszoboszlo czy Debreczynie.

Jak się dostać na Węgry by przeżyć wymarzone wakacje

Na Węgry można dostać się samochodem lub polecieć samolotem. Pierwsza opcja ze stolicy to około 9 godzin jazdy (900 kilometrów), a druga to około półtorej godziny. Trasa nie jest zbyt długa, a bilety lotnicze można kupić w atrakcyjnych cenach, jednakże trzeba ich poszukać, bowiem promocje zmieniają się z dnia na dzień.

Węgry to idealny kraj na cudowne wakacje. Można tu zarówno pozwiedzać, jak i zrelaksować się na jednym z kąpielisk czy w łaźni. Każdy znajdzie tu atrakcję szytą na miarę, a wspaniała pogoda w okresie wakacyjnym sprawia, że chce się tutaj wracać coraz częściej.