Północne Włochy

Polscy turyści planując wakacje, coraz częściej decydują się na zorganizowanie ich na własną rękę. Dzięki tanim liniom lotniczym można bardzo ekonomicznie podróżować po Europie, a z pomocą Internetu bez problemu zarezerwujemy nocleg w każdym kraju. Ciekawą propozycją na letni urlop są północne Włochy, pełne ciekawych atrakcji turystycznych.

Planowanie wycieczki

Aby dostać się do Włoch najlepiej wybrać lot do Bergamo, miasta w Lombardii, niedaleko Mediolanu. Wypożyczając samochód będziemy w stanie w krótkim czasie dużo zobaczyć, ceny za jeden dzień użytkowania pojazdu zaczynają się od 5 Euro. Jeśli chcemy podróżować ekonomicznie najlepiej na nocleg wybierać hostele, coraz popularniejszą opcją jest również wynajem pokoju lub całego mieszkania od osób prywatnych, za pośrednictwem portalu internetowego.  W trakcie odwiedzania popularnych, turystycznych miejscowości należy uważać na złodziei, w takich miejscach kradzieże są dość powszechne.

Mediolan

Auto wypożyczymy  bezpośrednio na lotnisku w Bergamo, skąd do Mediolanu jest zaledwie 50 kilometrów. W stolicy Lombardii można podziwiać mnóstwo zabytków architektonicznych, największym z nich jest monumentalna, gotycka katedra Narodzin św. Marii. Budowla jest najbardziej obleganym miejscem w mieście, jednak warto zwiedzić również jej wnętrze, pomimo dużych tłumów. W Mediolanie mieści się także legendarna opera La Scala, w której melomani nadal mogą oglądać najlepsze przedstawienia operowe.

Werona

Miasto Romea i Julii powinno być następnym przystankiem wycieczki. Po pokonaniu 160- kilometrowej trasy z Mediolanu, warto wybrać się od razu na tamtejszą starówkę. Na centralnym placu Werony, Piazza Bra, można podziwiać jeden z największych, włoskich amfiteatrów, powstały I w. p.n.e. Spacerując wzdłuż wąskich, malowniczych uliczek, dotrzemy do XIII wiecznego Domu Julii, w którym można podziwiać balkon do pokoju dziewczyny, a także jej posąg. Kolejnym, wartym zachodu miejscem jest średniowieczna wieża Torre dei Lamberti, z której szczytu będziemy rozkoszować się widokiem na całą Weronę.

Wenecja

W trakcie wycieczki po północnych Włoszech nie sposób nie odwiedzić tego kultowego miasta. Samo miasto zachwyca nietuzinkową architekturą, a podróż gondolą wzdłuż legendarnego Gran Canale będzie niezapomnianym przeżyciem. Z lokalnych zabytków nie sposób przegapić fenomenalnej bazyliki św. Marka, w której można zauważyć silne wpływy stylu bizantyjskiego. Ogromne wrażenie robi również gotycki Pałac Dożów, w którym obecnie mieści się muzeum architektoniczne, z freskami autorstwa Tintoretta na ścianach.